12 mln zł  dla Powiatu Rzeszowskiego

12 mln zł dla Powiatu Rzeszowskiego

26.06.2020 r.

Powiat Rzeszowski otrzyma z Funduszu Inwestycji Samorządowych 12 292 734 zł.

Podczas wczorajszego spotkania w Rzeszowie z Panem Premierem Mateuszem Morawieckim, Pan Józef Jodłowski Starosta Rzeszowski podziękował Rządowi za wsparcie dla naszego powiatu.

Powołany do życia przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę  Fundusz Inwestycji Samorządowych ma stanowić część Funduszu Przeciwdziałania COViD - 19, zasilanego z budżetu państwa. W ramach tego funduszu, do gmin i powiatów ma trafić łącznie

6 mld zł, które będą mogły zostać wykorzystane na cele inwestycyjne służące lokalnej społeczności. Środki te będzie można wykorzystać do końca 2022 roku.

Do podkarpackich samorządów trafi ponad 260 mln zł. Pieniądze będzie można wykorzystać na potrzebne mieszkańcom inwestycje, np. w szkoły, przedszkola, wodociągi, szpitale czy domy pomocy społecznej, a także na inne działania podejmowane w naszych małych Ojczyznach. Dostęp do tego rządowego programu wsparcia otrzymają wszystkie gminy

i powiaty w naszym kraju. Fundusz ma pełnić rolę tarczy antykryzysowej.

Największym beneficjentem tej pomocy w województwie podkarpackim ma być miasto Rzeszów, które otrzyma 29 mln zł. Większość powiatów otrzyma po kilka milionów złotych. Najmniejsze dofinansowanie ma wynieść pół miliona złotych.

Woj.

• 12 mln zł  dla Powiatu Rzeszowskiego

Przeczytaj deklarację dostępności strony internetowej