Delegacja z Chin odwiedziła Dworzysko

08.10.2019 r.

Dziesięciu touroperatorów z Chin poznawało naszą kulturę i możliwości gospodarcze regionu. Wizytę gości z Chin zorganizowało Stowarzyszenie Euroregion Karpacki Polska

Jednym z punktów wizyty delegacji z Chin było przedstawienie oferty inwestycyjnej Parku Naukowo - Technologicznego „Rzeszów- Dworzysko” im. dr Grażyny Gęsickiej. Chińczycy wyrazili zainteresowanie naszymi terenami co przełożyło się z kolei na wymianę kontaktów z przedstawicielami PNT i chęć przedstawienia oferty Parku inwestorom z Chin.

W trakcie wizyty goście oceniali również atrakcyjność oferty marki "CARPATHIA"  pod kątem rynku chińskiego, który jest dla nas bardzo obiecującym źródłem nowego wolumenu turystów w Karpatach. O swoich wrażeniach mówili podczas konferencji w nowo otwartej siedzibie Powiatowego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej.

Taka wizyta to możliwość nawiązania wieloletniej współpracy z rynkiem chińskim i szansa rozwoju regionu. W ciągu 15 dni pobytu goście z Chin odwiedzą 50 miejsc. Oprócz zwiedzania muzealnych zbiorów, zabytkowych kościołów i cerkwi, goście przemierzą turystyczne szlaki, poznają kulturę i regionalną kuchnię. Całe przedsięwzięcie ma na celu zainteresować chińskie biura turystyczne naszym krajem, a szczególnie Podkarpaciem.

Woj. Fot Archiwum Stowarzyszenie Euroregion Karpacki.

• Delegacja z Chin odwiedziła Dworzysko