Dzień Krajowej Administracji Skarbowej

17.09.2019 r.

Członek Zarządu Powiatu Rzeszowskiego Lucyna Sokołowska uczestniczyła w Wojewódzkich Obchodach Dnia Krajowej Administracji Skarbowej.

Trzy lata temu z połączenia administracji podatkowej, służby celnej i kontroli skarbowej powstała Krajowa Administracja Skarbowa. 16 września, przemyślanie mieli okazję po raz pierwszy uczestniczyć w Wojewódzkich Obchodach Dnia KAS. Przemyski Rynek gościł nie tylko funkcjonariuszy  i pracowników Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie i Urzędu Celno - Skarbowego w Przemyślu, ale także liczne grono gości: parlamentarzystów, zaprzyjaźnionych służb mundurowych, przedstawicieli innych służb, instytucji i administracji rządowej współpracujących na co dzień z KAS, samorządowców, przedsiębiorców oraz młodzież przemyskich szkół.

Święto Krajowej Administracji Skarbowej było również okazją do nagrodzenia szczególnie zasłużonych, zarówno funkcjonariuszy i pracowników, ale także przyjaciół wspierających działanie podkarpackiej instytucji. Wręczono także awanse na wyższe stanowiska oraz certyfikat zaufanego przedsiębiorcy. Na koniec goście mieli okazję uczestniczyć w pokazie umiejętności funkcjonariuszy Służby Celno - Skarbowej, czyli pozorowanym pościgu i zatrzymaniu pojazdu do kontroli. Podczas uroczystości działało stoisko informacyjne KAS, prezentacja przedmiotów, których przemyt został udaremniony, a na scenie swój koncert zaprezentowały zespoły wokalne działające przy 5. batalionie strzelców podhalańskich.

Żródło: Urząd Miejski w Przemyślu.

• Dzień Krajowej Administracji Skarbowej