„Dzień nauczyciela” w szkołach Powiatu Rzeszowskiego

21.10.2019 r.

Dzień Edukacji Narodowej był okazją do uhonorowania nauczycieli pracujących w jednostkach oświaty, których organem prowadzącym jest Powiat Rzeszowski.

Z tej okazji nie zabrakło gratulacji i podziękowań za krzewienie oświaty i codzienny trud w pracy nauczycieli ze strony Starosty Rzeszowskiego Józefa Jodłowskiego oraz Wicestarosty Marka Sitarza. Powiat Rzeszowski realizując zadania z zakresu edukacji publicznej jest organem prowadzącym dla 8 jednostek oświatowych, w których pracuje około 270 nauczycieli i 100  pracowników niepedagogicznych.

Młodzież Zespołu Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie, na uroczystej akademii zaprezentowała program artystyczny obrazujący na wesoło życie szkoły. Dodatkowym akcentem dla zebranych nauczycieli, rodziców oraz uczniów był występ artystyczny nauczyciela muzyki Bogusława Dulskiego.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej zostały przyznane nagrody Starosty Rzeszowskiego, dla Dyrektora Szkoły Haliny Cygan i nauczyciela Pawła Gieruli.

- Wyrażam słowa uznania dla całego Grona Pedagogicznego oraz wszystkich Pracowników Szkoły.  Życzę wszystkim nauczycielom aby trudowi wkładanemu w edukację towarzyszyły zaufanie i szacunek uczniów oraz satysfakcja z dobrze wykonywanej pracy. Niech praca  z młodzieżą będzie przyjemnością, a sukcesy uczniów nagrodą za codzienny trud. Byłym Nauczycielom i Pracownikom Szkoły  chciałam  także  podziękować  za  wieloletni trud włożony w wychowanie  młodego pokolenia i  rozwój  - powiedział Halina Cygan Dyrektor Zespołu  Szkół  Zawodowych  im. Kardynała  Stefana Wyszyńskiego w Dynowie.

Dodatkowo, Medalem Brązowym za długoletnią służbę odznaczono Wojciecha Hamerle, Honoratę Mikoś i Marka Paściaka. Natomiast Medal Komisji Edukacji Narodowej otrzymał Wicedyrektor Szkoły Piotr Zdeb. Medalem Komisji Edukacji Narodowej został uhonorowany również Grzegorz Macek nauczyciel Zespołu Szkół w Sokołowie Małopolskim.

Woj.

• „Dzień nauczyciela” w szkołach Powiatu Rzeszowskiego