Inauguracja roku szkolnego w szkołach podlegających Powiatowi Rzeszowskiemu

04.09.2019 r.

Uczniowie kształcący się w ośmiu placówkach oświatowych, których organem prowadzącym jest Powiat Rzeszowski rozpoczęli nowy rok szkolny.

W uroczystościach organizacyjnych wzięli udział przedstawiciele władz Powiatu Rzeszowskiego na czele z Wicestarostą Markiem Sitarzem oraz Przewodniczącym Rady Powiatu Tomaszem Wojtonem.

W nowym roku szkolnym w jednostkach oświatowych prowadzonych przez Powiat Rzeszowski kształcić się będzie 2148 uczniów, z tego 100 uczniów szkół specjalnych oraz 2048 uczniów szkół ogólnodostępnych (stan na 1.09.2019 r). W pierwszych klasach naukę rozpoczęło 970 uczniów, z tego 18 uczniów szkół specjalnych i 952 uczniów szkół ogólnodostępnych. Ponadto rok szkolny 2019/2020 rozpoczęło 300 nauczycieli oraz 104 pracowników administracji i obsługi szkół i placówek Powiatu Rzeszowskiego.

Stypendia dla najzdolniejszych

Zarząd Powiatu Rzeszowskiego na czele ze Starostą Rzeszowskim Józefem Jodłowskim i Wicestarostą Markiem Sitarzem podjął uchwałę w sprawie przyznania stypendiów z Programu Stypendialnego Powiatu Rzeszowskiego na rok szkolny 2019/2020. Otrzymało go aż 19 uczniów z czego 10 uczęszcza do Zespołu Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie. Nieprzypadkowo w tej szkole odbyły się najważniejsze uroczystości. Stypendyści otrzymali wyróżnienia z rąk Wicestarosty Rzeszowskiego Marka Sitarza oraz Dyrektor Szkoły Haliny Cygan.

Aby móc ubiegać się o stypendium kandydaci musieli uzyskać tytuł laureata olimpiady przedmiotowej bądź konkursu o zasięgu wojewódzkim, ogólnopolskim lub międzynarodowym. Taką możliwość daje też posiadanie też osiągnięć artystycznych lub osiągnięć sportowych na szczeblu wojewódzkim, ogólnopolskim lub międzynarodowym.

Stypendium wynosi 200 zł. miesięcznie i jest przyznawane przez okres od września do czerwca danego roku szkolnego tj. na okres 10 miesięcy, a w przypadku uczniów klas maturalnych przez okres od września do kwietnia. Ze stypendium mogli się cieszyć uczniowie, którzy uzyskali w poprzednim roku szkolnym średnią ocen co najmniej 4,8 i co najmniej bardzo dobre zachowanie.

Podczas uroczystości na ręce Dyrektora szkoły Haliny Cygan gratulacje i życzenia z okazji nowego roku szkolnego 2019/2020 przekazali Józef Jodłowski Starosta Rzeszowski i Marek Sitarz Wicestarosta Rzeszowski, Stanisław Tymowicz Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Szkół Zawodowych w Dynowie, Urszula Domaradzka Przewodnicząca Rady Rodziców i Piotr Krupa Wiceprezes Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Szkół Zawodowych w Dynowie, a zarazem Radny Rady Miasta Dynowa, Z tej okazji list gratulacyjny przesłał Zbigniew Chmielowiec Poseł na Sejm RP.

Fot. ZSZ w Dynowie

• Inauguracja roku szkolnego w szkołach podlegających Powiatowi Rzeszowskiemu