Wyszukaj na stronie

Indyjski koncern wybuduje zakład na terenie PNT "Rzeszów-Dworzysko"

07.05.2020 r.

Roha – to kolejna nowoczesna firma, która postanowiła zainwestować na terenie Parku Naukowo-Technologicznego „Rzeszów-Dworzysko” im. dr Grażyny Gęsickiej zarządzanym przez Starostwo Powiatowe.

Nowi inwestorzy, nowe możliwości.

W nowym zakładzie wytwarzane będą komponenty potrzebne w branży chemicznej.

Zakład wybudowany będzie na dwóch działkach o powierzchni – w sumie -  1,178 ha.  Zostanie w nim uruchomionych 8 linii produkcyjnych. Wartość inwestycji – ponad 33 mln zł. Zakończenie budowy zakładu planowane jest na koniec grudnia 2020 r. Pracę znajdzie tutaj ok. 30 fachowców, w tym m.in. technolodzy, pracownicy produkcyjni oraz pracownicy działu sprzedaży i marketingu.

Roha współpracuje z wieloma partnerami technologicznymi w celu opracowywania nowych, innowacyjnych produktów. Produkty te stosowane są m.in. w żywności, napojach, karmach dla zwierząt, kosmetykach. Posiadają także inne zastosowania w wielu gałęziach przemysłu takich jak produkcja tworzyw sztucznych, farb, artykułów gospodarstwa domowego.

- Pojawienie się tego rodzaju międzynarodowej firmy na naszym rynku znacząco przyczynia się do wzmocnienia i zróżnicowania lokalnej gospodarki. Nowi inwestorzy, którzy dostrzegają niepodważalne zalety „Dworzyska”, są dowodem na to, że nasz powiat i region staje coraz bardziej atrakcyjny, również dla zagranicznego kapitału – mówi Józef Jodłowski, Starosta Rzeszowski.

Rozwój inteligentnych specjalizacji

Roha istnieje od 1972 r. Siedziba znajduje się w Indiach, w mieście Roha. Firma posiada biura zagraniczne w 23 krajach. Centra produkcyjne znajdują się w USA, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, RPA, Wietnamie, Indonezji, Tajlandii, Chinach, Egipcie i Meksyku. Sprzedaż produktów skierowana jest do 55 krajów na świecie.

Technologiczne i handlowe możliwości Rohy będą teraz mogły być pożytkowane również na lokalnym, podkarpackim rynku.

- Planowana w „Dworzysku”  inwestycja Rohy wpisuje się w rozwój „inteligentnych specjalizacji” woj. Podkarpackiego. Firma zapewnia bowiem, że  - na przykład -  kolejnym etapem inwestycji będzie wybudowanie przez nią centrum badawczo-rozwojowego z laboratoriami, które powstanie we współpracy z Politechniką Rzeszowską – mówi - Waldemar Pijar, sekretarz Starostwa Powiatowego, główny koordynator projektu PNT „Rzeszów – Dworzysko”.

To ważne, ponieważ jednym z walorów firm, które na terenie PNT „Rzeszów-Dworzysko” chcą tworzyć nowe miejsca pracy jest zapewnienie, że ich działalność gospodarcza ma nowatorski charakter. Zasadą przyjętą podczas naboru i selekcji przyszłych inwestorów jest bowiem uzyskanie przez nich pozytywnej opinii ośrodka badawczo – rozwojowego lub naukowego w zakresie innowacyjności przedsięwzięcia.

xxx

PNT „Rzeszów – Dworzysko” to atrakcyjny teren inwestycyjny o pow. 83,42 ha. Jest w pełni uzbrojony, znajduje się blisko autostrady A4, drogi ekspresowej S19, międzynarodowego lotniska Rzeszów – Jasionka oraz magistrali kolejowej E30 Niemcy -Polska- Ukraina. Do tej pory zainwestowało na tym terenie 18 przedsiębiorstw. Docelowo, pracę znajdzie tutaj ok. 3 tys. osób.

(pw)

• Indyjski koncern wybuduje zakład na terenie PNT "Rzeszów-Dworzysko" - 1

Przeczytaj deklarację dostępności strony internetowej