"Jako w Niebie, tak i w Komańczy"

09.10.2018 r.

w czwartek (04.10) w Gminnym Ośrodku Kultury w Lubeni odbył się uroczysty pokaz filmu "Jako w niebie, tak i w Komańczy".

"Jako w niebie, tak i w Komańczy" to fabularyzowany dokument przedstawiający historię internowania Prymasa Stefana Wyszyńskiego w Komańczy.

Jest czwartym już filmem z cyklu „Historyczny pejzaż Podkarpacia” zrealizowanym przez Bogdana Miszczaka, właściciela Telewizji Obiektyw z Krosna. Tytuł filmu nawiązuje do słów, którymi często modlił się kardynał, przebywając w Bieszczadach na internowaniu. Historia internowania Prymasa przeplatana jest wspomnieniami ludzi, którzy go znali oraz komentarzami historyków.

W ubiegłym roku minęła 60. rocznica od końca internowania kardynała Wyszyńskiego.

Na uroczystym pokazie w Lubenii obecny był Starosta Rzeszowski Józef Jodłowski oraz producent filmu Bogdan Miszczak.

• "Jako w Niebie, tak i w Komańczy"