Wersja kontrastowa Przejdź do treści Mapa strony
Rozmiar czcionki: A A+ A++
Język migowy Biuletyn Informacji Publicznej Portal ePUAP - logowanie do systemu
Starostwo powiatowe w Rzeszowie - strona główna
Jubileusz 75-lecia Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie.

Jubileusz 75-lecia Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie.

18.10.2019 r.

12 października 2019 roku Mszą Świętą pod przewodnictwem ks. prof. Stanisława Nabywańca w kościele p.w. św. Wawrzyńca w Dynowie rozpoczęły się uroczystości jubileuszowe.

„Lubię wracać w strony, które znam

Po wspomnienia zostawione tam…”

 

I wracali absolwenci Liceum Ogólnokształcącego w Dynowie w mury swojej szkoły z okazji jej pięknego Jubileuszu 75-lecia. 12 października 2019 roku Mszą Świętą pod przewodnictwem ks. prof. Stanisława Nabywańca w kościele p.w. św. Wawrzyńca w Dynowie rozpoczęły się uroczystości jubileuszowe. Dalsze obchody miały miejsce w hali sportowej szkoły. Wśród zaproszonych gości znaleźli się Wicestarosta Rzeszowski pan Marek Sitarz, Skarbnik Powiatu Rzeszowskiego p. Danuta Gargała, Starosta Rzeszowski w latach 1999-2005, Poseł na Sejm RP oraz Poseł do Europarlamentu p. Stanisław Ożóg, reprezentujący Marszałka Województwa Podkarpackiego, pan Waldemar Szumny, członkowie Zarządu Powiatu Rzeszowskiego w osobach p. Jana Sieńko i p. Tadeusza Pachorka, radni Powiatu Rzeszowskiego na czele z przewodniczącym p. Tomaszem Wojtonem, władze samorządowe miasta i gminy Dynów, dyrektorzy szkół prowadzonych przez Powiat Rzeszowski oraz miasto i gminę Dynów, dyrektorzy, prezesi, kierownicy instytucji i stowarzyszeń działających na terenie Dynowszczyzny, emerytowani nauczyciele oraz liczna rzesza absolwentów szkoły i uczniów. Pani dyrektor Elżbieta Klaczak-Łach przywitała zebranych i w krótkich słowach zapewniła, że nasze liceum nigdy nie było tylko instytucją, ale miejscem przyjaznym, rodziną stworzoną przez pokolenia młodzieży, rodziców i nauczycieli, którzy oddali jej swoje serce, wiedzę i umiejętności, do której wraca się z sentymentem. Nazwane kiedyś „kuźnią talentów” nadal stara się ich nie marnować i „szlifować” to, co w uczniach najcenniejsze. Przekłada się to na liczne sukcesy ogólnopolskie i wojewódzkie. W związku z powyższym u progu Święta Edukacji Narodowej Wicestarosta Rzeszowski pan Marek Sitarz, doceniając wysiłki i efekty pracy nauczycieli, wręczył nagrody Starosty Rzeszowskiego paniom Elżbiecie Klaczak- Łach i Ewie Hadam, a nagrody dyrektora szkoły otrzymali nauczyciele: p. Joanna Krajcarska, p. Monika Rząsa, p. Beata Trzyna, p. Urszula Bukała- Pilip, p. Katarzyna Kłyż, p. Joanna Duda, p. Iwona Sarnicka, p. Ewelina Marszałek, p. Michał Piestrak, p. Adam Żak, ks. Janusz Borek oraz pracownicy niepedagogiczni p. Monika Wardęga oraz p. Wojciech Buczkowski.

Obchodzenie tak pięknego jubileuszu, jakim jest 75-lecie Liceum Ogólnokształcącego w Dynowie nie byłoby możliwe bez życzliwości instytucji i ludzi, którzy zawsze okazywali nam serce i dobrą wolę, którzy wspierali i nadal wspierają wiele podejmowanych przez nas inicjatyw. Pani Dyrektor w tym miejscu uroczystości podziękowała Staroście Powiatu Rzeszowskiemu p. Józefowi Jodłowskiemu, Staroście Powiatu Rzeszowskiego w latach 1999-2005 p. Stanisławowi Ożogowi, byłym dyrektorom liceum - p. Marii Radoń, p. Kazimierzowi Żakowi oraz p. Andrzejowi Stankiewiczowi przewodniczącemu Komitetu Zjazdowego.

Kolejnym punktem było przypomnienie najważniejszych wydarzeń z dziejów naszej szkoły. Po krótkim rysie historycznym, kultywując obyczajotwierania polonezem ważnych bali i uroczystości, goście zaproszeni zostali do obejrzenia poloneza w wykonaniu zespołu tanecznego prowadzonego przez panią dyrektor Elżbietę Klaczak-Łach, w którego składzie są głównie absolwenci naszego liceum.

Po nim prowadzące uroczystość panie Katarzyna Kłyż i Joanna Duda zachęciły do obejrzenia części artystycznej, która miała za zadanie przywołać wspomnienia z lat szkolnych i sprawić, że niezapomniane i wyjątkowe chwile ożyją na nowo. I tak się stało. „Kasztany” w wykonaniu Zuzanny Szybiak, „Lubię wracać tam gdzie byłem” z pięknym wokalem Anny Pudysz, czy „Tak bardzo wierzę w nas” wyśpiewane przez Aleksandrę Sacharzec, wszystko z akompaniamentem szkolnego zespołu instrumentalnego, do tego piękne recytacje spowodowały, że niejednemu absolwentowi „łza wzruszenia cicho spłynęła po policzku, że westchnieniem załkało serce”. Po części refleksyjnej zmieniony został nastrój i goście poddali się atmosferze nieco luźniejszej, bo na scenie pojawił się kabaret NASZ, którego założycielem, a zarazem autorem większości tekstów jest pan Maciej Jurasiński absolwent i nauczyciel liceum w Dynowie. Okolicznościowy program rozbawił zebranych do łez.Wisienką na torcie, a zarazem naszą niespodzianką dla gości był koncert Ani Aniki Dąbrowskiej, zwyciężczyni programu The Voice Kids, od września uczennicy klasy I naszego liceum, która wystąpiła wraz z zespołem prowadzonym przez pana Wojciecha Jakubca. Ania ujęła wszystkich siłą swego głosu oraz niezwykłą wrażliwością a sam koncert został przyjęty przez uczestników uroczystości z wielkim entuzjazmem i pozostawił niezapomniane wrażenia.

Mamy nadzieję, że obchody Jubileuszu 75- lecia Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie zapiszą się trwale w dobrych wspomnieniach tych, którzy przybyli na uroczystość, bo „czas omija miejsca, które wspominamy”.

Wieczorem absolwenci wzięli udział w balu, który odbył się w pięknie przystrojonej na tę okoliczność hali sportowej. Przy dźwiękach muzyki oraz suto zastawionych stołach wspomnieniom nadal nie było końca. Wspominano półmetki, zabawy studniówkowe i inne szkolne uroczystości. Tańcom nie było końca. Zabawa zakończyła się o świcie, a wszyscy obiecywali sobie, że spotkają się na pewno przy okazji kolejnego jubileuszu szkoły.

 • Jubileusz 75-lecia Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie.
 • Jubileusz 75-lecia Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie.
 • Jubileusz 75-lecia Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie.
 • Jubileusz 75-lecia Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie.
 • Jubileusz 75-lecia Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie.
 • Jubileusz 75-lecia Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie.
 • Jubileusz 75-lecia Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie.
 • Jubileusz 75-lecia Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie.
 • Jubileusz 75-lecia Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie.
 • Jubileusz 75-lecia Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie.
 • Jubileusz 75-lecia Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie.
 • Jubileusz 75-lecia Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie.
 • Jubileusz 75-lecia Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie.
 • Jubileusz 75-lecia Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie.
 • Jubileusz 75-lecia Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie.
 • Jubileusz 75-lecia Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie.
 • Jubileusz 75-lecia Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie.
 • Jubileusz 75-lecia Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie.

Polecamy

Przeczytaj deklarację dostępności strony internetowej

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Zamknij informację o plikach Cookies
Oddaj 1 procent swojego podatku
Podaruj 1 procent siebie