08.10.2019 r.

II miejsce Zespołu Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie

30 września 2019r. w Rzeszowie odbyło się wojewódzkie podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół, gmin, powiatów i klubów za rok szkolny 2018/2019.  Zespół Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie znalazł się w gronie najlepszych szkół ponadgimnazjalnych pod względem rywalizacji sportowej, zajmując II miejsce w województwie w kategorii Licealiady. Patronat nad klasyfikacją szkół objęła Pani Małgorzata Rauch - Podkarpacki Kurator Oświaty, która wręczyła także na ręce dyrektora szkoły, Pani Haliny Cygan oraz nauczycieli wychowania fizycznego, Pana Pawła Gieruli i Pana Marka Paściaka piękny grawerton oraz nagrodę.

Prowadzący uroczystość Pan Jacek BigusWiceprezes Podkarpackiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Rzeszowie podkreślił, iż obecność dynowskiego Zespołu Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie w gronie najlepszych szkół Podkarpacia w rywalizacji sportowej jest historyczną chwilą zarówno dla Podkarpackiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego, jak i dla samej szkoły, która może być dumna z osiągnięcia takiego sukcesu. Największym sukcesem był udział drużyn szkoły w Finałach na Szczeblu Ogólnopolskim w Kołobrzegu i Elblągu.

Warto dodać, że dzięki staraniom Organu Prowadzącego - Powiatu Rzeszowskiego na czele z Panem Starostą Józefem Jodłowskim i Panem Wicestarostą Markiem Sitarzem oraz Rady Powiatu Rzeszowskiego na czele z Przewodniczącym Rady Powiatu Rzeszowskiego Panem Tomaszem Wojtonem oraz Dyrekcji Szkoły młodzież może trenować już na nowo wybudowanych obiektach sportowych.

• Koniec zmagań w Wojewódzkim Współzawodnictwie Sportowym Szkół w roku szkolnym 2018/2019