Konwent Powiatów Województwa Podkarpackiego

15.07.2019 r.

W dniach 8-9 lipca 2019 r. w Ulanowie, koło Niska, odbyło się posiedzenie Konwentu Powiatów Województwa Podkarpackiego.

Wśród zaproszonych gości byli:

1. Rafał Weber - Sekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury,
  2. Beata Leszczyńska - Zastępca Dyrektora Departamentu Dróg Publicznych w Ministerstwie Infrastruktury,
  3. Andrzej Płonka - Prezes Związku Powiatów Polskich,
  4. Krzysztof Sopel - Dyrektor Wydziału Infrastruktury Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego,
  5. Joanna Szozda - Dyrektor Departamentu Dróg i Publicznego Transportu Zbiorowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego,
  6. Jan Dereń - Kierownik Oddziału Organizacji Publicznego Transportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego,
  7. Robert Bugaj - Dyrektor Oddziału NFZ w Rzeszowie,
  8. Maciej Szymański - Dyrektor Oddziału PFRON w Rzeszowie,
  9. Damian Brud - Dyrektor Departamentu Ochrony Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego,
  10. Lucyna Sokołowska - Członek Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego.

W pierwszym dniu obrad starostowie zapoznali się z informacją na temat programów wspierających inwestycje drogowe realizowane przez samorządy, dofinansowywanych za pośrednictwem Ministerstwa Infrastruktury (Fundusz Dróg Samorządowych, rezerwa budżetu państwa). Informacje tę przedstawili: Sekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury - Rafał Weber i Dyrektor Wydziału Infrastruktury Urzędu Wojewódzkiego - Krzysztof Sopel.

Sekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury - Rafał Weber - przedstawił obecnym zasady dofinansowania ze środków Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej. Mówił także o realizacji zadań własnych organizatorów dotyczących zapewnienia funkcjonowania publicznego transportu zbiorowego.

W drugim dniu obrady zdominował temat ochrony zdrowia. Dyrektor Podkarpackiego Oddziału NFZ - Robert Bugaj - poinformował obecnych o zmianie wyceny procedur i przedstawił działania rozwojowe podejmowane w służbie zdrowia.

Dyrektor Oddziału PFRON w Rzeszowie - Maciej Szymański - zaprezentował możliwości wsparcia samorządów w zakresie zatrudniania osób niepełnosprawnych i tworzenia dla nich nowych miejsc pracy. Zachęcał starostów do korzystania z tych możliwości.

• Konwent Powiatów Województwa Podkarpackiego