Kwesty na cmentarzu w Dynowie w dniu 1 listopada 2018 r.

02.11.2018 r.

Podobnie jak w latach poprzednich, w dniu 1 listopada 2018 r. uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie kwestowali na cmentarzu w Dynowie.

"Powinno się być jak chleb,

który dla wszystkich leży na stole

z którego każdy może kęs dla siebie ukroić

i nakarmić się jeśli jest głodny."

(św. Brat Albert)

Podobnie jak w latach poprzednich, w dniu 1 listopada 2018 r. uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie (25 osób), uczestniczyli we wspaniałej lekcji wychowawczej, kwestowali na cmentarzu w Dynowie na rzecz Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta w Dynowie (koordynator Pani Elżbieta Kiszka). Za te działania szkoła już w latach poprzednich od zarządu towarzystwa otrzymała zaszczytną statuetkę „BLIŹNIEMU SWEMU” za szczególne zasługi w niesieniu pomocy ludziom bezdomnym i ofiarowane im Serce. Datki zebrane podczas tegorocznej kwesty zostaną przeznaczone jak co roku na potrzeby najuboższych.

Także w dniu 1 listopada 2018 r. nauczycielki Zespołu Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie:, Pani Renata Łybacka, Pani Honorata Mikoś, Pani Katarzyna Stpiczyńska również na cmentarzu dynowskim wzięły udział w „XVI kweście na rzecz odnowy starego cmentarza”. Organizatorem zbiórki było Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Regionu Dynowskiego – Towarzystwo Przyjaciół Dynowa. Towarzystwo zebrane fundusze przeznaczy na odnowę – ratowanie kolejnych nagrobków na dynowskiej nekropolii.

Wszystkich ofiarodawcom serdecznie dziękujemy za dobre serce i przekazane środki finansowe, a kwestującym za poświęcony świąteczny czas.

• Kwesty na cmentarzu w Dynowie w dniu 1 listopada 2018 r.