Wyszukaj na stronie
Język migowy Biuletyn Informacji Publicznej Portal ePUAP - logowanie do systemu
Starostwo powiatowe w Rzeszowie - strona główna

Aktualności

Drukuj
„Łączy nas krew, która ratuje życie”

„Łączy nas krew, która ratuje życie”

11.06.2019 r.

Akcja Krwiodawstwa w Zespole Szkół Zawodowych w Dynowie.

W dniu 6 czerwca 2019 roku w naszej szkole odbyła się kolejna akcja poboru krwi. Do Zespołu Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego przyjechał „Krwiobus” czyli Mobilne Centrum Poboru Krwi z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie. Pełnoletni uczniowie i pracownicy naszej szkoły, a także mieszkańcy Dynowszczyzny mogli oddać krew potrzebującym.

Pobór krwi odbywał się od godz. 9:00 do godz. 13:30. Do akcji przystąpiło 49 osób. Wprawdzie nie wszyscy, którzy zgłosili się, mogli dzisiaj zostać krwiodawcami (czasem decydowały drobne kwestie zdrowotne, a czasem zbyt niskie ciśnienie krwi lub brak możliwości wkłucia się do żyły), ale ważne jest to, że tak wielu ludziom leży na sercu zdrowie i życie innych. Po zakończeniu donacji okazało się, że w sumie zebrano ponad 11 litrów krwi.

Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim osobom, które dzisiaj przystąpiły do naszej akcji. To bardzo budujące, że są w naszej społeczności szkolnej i lokalnej ludzie, którzy czynią coś bezinteresownie dla drugiego człowieka – oddając swoją krew, ratują życie innym.

Bardzo serdecznie dziękuję Pani Halinie Cygan - Dyrektor Szkoły za możliwość przeprowadzenia akcji krwiodawstwa w naszej szkole oraz Personelowi Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Rzeszowa, którzy przyjęli zaproszenie i dokonali poboru krwi. Mam nadzieję, że w kolejnych latach będziemy kontynuować tak szczytne akcje.

Na zakończenie chciałbym podzielić się krótką refleksją – zbliżają się wakacje, czas odpoczynku i relaksu. Postarajmy się przeżyć je tak, aby nikt z nas nie stał się potencjalnym biorcą krwi z RCKiK. A tym wszystkim, którzy jeszcze się wahają, czy warto zostać honorowym dawcą krwi, życzę aby pozbyli się wątpliwości, bo nie ma nic na świecie cenniejszego ponad życie ludzkie.

Jeszcze raz dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że dzisiaj w Zespole Szkół Zawodowych w Dynowie mogło się odbyć coś naprawdę ważnego – dar serca dla drugiego człowieka.

 

Organizator i Koordynator Akcji

Piotr Marcinek


 

 • „Łączy nas krew, która ratuje życie” - 1
 • „Łączy nas krew, która ratuje życie” - 2
 • „Łączy nas krew, która ratuje życie” - 3
 • „Łączy nas krew, która ratuje życie” - 4
 • „Łączy nas krew, która ratuje życie” - 5
 • „Łączy nas krew, która ratuje życie” - 6
 • „Łączy nas krew, która ratuje życie” - 7
 • „Łączy nas krew, która ratuje życie” - 8
 • „Łączy nas krew, która ratuje życie” - 9
 • „Łączy nas krew, która ratuje życie” - 10
 • „Łączy nas krew, która ratuje życie” - 11
 • „Łączy nas krew, która ratuje życie” - 13
 • „Łączy nas krew, która ratuje życie” - 14
 • „Łączy nas krew, która ratuje życie” - 15

Polecamy

Przeczytaj deklarację dostępności strony internetowej

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Zamknij informację o plikach Cookies
Oddaj 1 procent swojego podatku
Podaruj 1 procent siebie