16.04.2019 r.

29.03.2019r. nastąpił odbiór techniczny realizowanego od 01.10.2018r. do 30.04.2019r. projektu pod nazwą: „Przystosowanie budynku Zespołu Szkół Zawodowych w Dynowie dla potrzeb osób niepełnosprawnych”

Projekt był realizowany ze środków własnych Starostwa Powiatowego w Rzeszowie i dofinansowany ze środków PFRON projektów w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III” Obszar B - 2018 rok. Likwidacja barier w zakresie umożliwiania osobom niepełnosprawnym poruszania się i komunikowania.

Celem projektu jest likwidacji barier architektonicznych i utrudnień występujących w budynku, które ze względu na rozwiązania techniczne, konstrukcyjne lub warunki użytkowania uniemożliwiają lub utrudniają swobodę ruchu osobom niepełnosprawnym. Usunięcie przeszkód technicznych powinno spowodować sprawniejsze działanie takich osób w społeczności szkolnej i umożliwić wydajniejsze ich funkcjonowanie.

W dniu 29.03.2019 r. dokonano oficjalnego odbioru wykonanych prac. Uczestniczyli w nim min. Wicestarosta Starosta Rzeszowski Pan Marek Sitarz, wykonawca Pan Piotr Krupa- firma KRUPP, dyrektor szkoły Pani Halina Cygan, a także osoby nadzorujące prace remontowe.

Komisja dokonała sprawdzenia i odbioru wykonanych prac, a  po pozytywnej ich ocenie, pomieszczenia oddano do użytku szkolnego. Wartość prac to 97 194,66 zł.

Projekt pod nazwą: „Przystosowanie budynku Zespołu Szkół Zawodowych w Dynowie dla potrzeb osób niepełnosprawnych” mógł zostać zrealizowany dzięki wsparciu PFRON, Oddział w Rzeszowie na czele z Panem Dyrektorem Maciejem Szymańskim, Zarządu Powiatu Rzeszowskiego na czele ze Panem Starostą Józef Jodłowskim i Panem Wicestarostą Markiem Sitarzem oraz Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Rzeszowie na czele z Panią Dyrektor Agnieszką Gabrowską.

Wszystkim serdecznie dziękujemy, a efekty prac widać w załączonej galerii.

• Likwidacja barier w zakresie umożliwiania osobom niepełnosprawnym poruszania się i komunikowania.