Międzypowiatowy Konkurs Historyczny „DROGI DO WOLNOŚCI”

06.11.2018 r.

3 listopada 2018 r. z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości odbył się Międzypowiatowy Konkurs Historyczny „Drogi do wolności”.

Organizatorem konkursu był Zespół Szkół w Sokołowie Młp. Patronami konkursu i sponsorami nagród byli: Pan Stanisław Ożóg Poseł do Parlamentu Europejskiego, Pan Mieczysław Miazga Poseł na Sejm RP, Pan Józef Jodłowski Starosta Rzeszowski. W konkursie wzięły udział dwuosobowe zespoły z klas III gimnazjów oraz VIII SP. W uroczystości rozdania nagród uczestniczył Pan Marek Sitarz Wicestarosta Rzeszowski.

W konkursie I miejsce zajął zespół z Zespołu Szkół w Wólce Niedźwiedzkiej w składzie: Patrycja Drzymała i Marcin Stopyra.

II miejsce przypadło dla Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Krasnem w składzie: Kacper Cieszyński i Franciszek Międlar.

III miejsce zajął zespół z Zespołu Szkół w Jasionce w składzie Jakub Koryl i Nikodem Dyrkacz.

Ponadto przyznano dwa wyróżnienia dla: Zespołu Szkół w Raniżowie w składzie Patrycja Hałas i Natalia Wielgosz oraz dla Zespołu Szkół w Wólce Niedźwiedzkiej w składzie Oliwia Bałut i Magdalena Stopyra.

Antoni Kula

Dyrektor Zespołu Szkół w Sokołowie Młp.

• Międzypowiatowy Konkurs Historyczny „DROGI DO WOLNOŚCI”