Orszak Trzech Króli w Rzeszowie

08.01.2020 r.

6 stycznia 2020 r. ulicami Rzeszowa przeszli uczestnicy Orszaku Trzech Króli. W tym wyjątkowym wydarzeniu wziął udział Starosta Rzeszowski Józef Jodłowski.

Po raz ósmy ulicami Rzeszowa przeszedł barwny korowód Orszaku Trzech Króli. Tradycja Orszaków Trzech Króli wrosła trwale w kulturalny i duchowy krajobraz Rzeszowa oraz okolicznych miejscowości. Mieszkańcy biorący udział w orszaku mogli zobaczyć przedstawienie jasełkowe przypominające o najważniejszych wydarzeniach z  historii narodzenia Jezusa Chrystusa. Na zakończenie, na rzeszowskim Rynku, Trzej Królowie oddali pokłon Jezusowi oraz złożyli złoto, kadzidło i mirrę. Wydarzenie to objął honorowym patronatem Starosta Rzeszowski.

• Orszak Trzech Króli w Rzeszowie