Wersja kontrastowa Przejdź do treści Mapa strony
Rozmiar czcionki: A A+ A++
Język migowy Biuletyn Informacji Publicznej Portal ePUAP - logowanie do systemu
Starostwo powiatowe w Rzeszowie - strona główna
PODSUMOWANIE WSPÓŁZAWODNICTWA SPORTOWEGO  DZIECI I MŁODZIEŻY

PODSUMOWANIE WSPÓŁZAWODNICTWA SPORTOWEGO DZIECI I MŁODZIEŻY

02.12.2019 r.

ZA ROK SZKOLNY 2018/2019 W POWIECIE RZESZOWSKIM

W dniu 25 listopada 2019 r. Starostwo Powiatowe w Rzeszowie zorganizowało Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży za Rok Szkolny 2018/2019 w Powiecie Rzeszowskim. Na spotkaniu zostali uhonorowani młodzi sportowcy, wyróżniający się nauczyciele wychowania fizycznego, najlepsze szkoły oraz gminy, które w rozgrywkach Szkolnego Związku Sportowego osiągnęły znaczące wyniki sportowe.

Powiat Rzeszowski został w roku szkolnym 2018/2019 sklasyfikowany na siódmym miejscu wśród powiatów województwa podkarpackiego w rozgrywkach Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej gromadząc łącznie 4106 punkty. Najwięcej punktów dla Powiatu Rzeszowskiego w tych rozgrywkach zdobyły gminy:

  1. Gmina Trzebownisko – 1352 punkty,
  2. Miasto Dynów – 617 punktów,
  3. Gmina Sokołów Młp. – 513 punktów.

Uczniowie ze szkół podstawowych oraz ponadgimnazjalnych powiatu 22 razy zdobywali miejsca medalowe w Województwie Podkarpackim (13 razy w Igrzyskach Dzieci, 7 razy w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej oraz 2 razy w Licealiadzie).

Szczególne gratulacje należą się uczniom ze Szkoły Podstawowej w Zaczerniu, którzy zdobyli siedem medali w rozgrywkach na szczeblu wojewódzkim.

Natomiast w rozgrywkach Licealiady, a więc w zawodach w których uczestniczą uczniowie szkół ponadpodstawowych powiat został sklasyfikowany na ósmym miejscu wśród powiatów województwa, uzyskując łącznie 1407 punkty. Najwięcej punktów dla powiatu zdobyły szkoły:

  1. ZSZ Dynów – 771 punktów,
  2. LO Dynów – 272 punkty,
  3. ZSTW Trzciana – 119 punkty.

Na spotkaniu wręczono nagrody i dyplomy uczniom, którzy zajęli miejsce medalowe w zawodach wojewódzkich Szkolnego Związku Sportowego:

    1. w Igrzyskach Dzieci:

  • I miejsce – drużyna występująca w konkursie „Baw się z nami” ze SP w Głogowie Młp.,
  • I miejsce – sztafeta chłopców w drużynowych biegach przełajowych ze SP w Trzebownisku,
  • II miejsce – Nikodem Nieroda w indywidualnych biegach przełajowych ze SP Nr 1 w Trzebosi,
  • II miejsce – drużyna dziewcząt w unihokeju ze SP Nr 2 w Stobiernej,
  • II miejsce - drużyna chłopców w gimnastyce ze SP w Malawie,
  • II miejsce – sztafeta chłopców w drużynowych biegach przełajowych ze SP w Zaczerniu,
  • III miejsce – Kacper Kocyło w skoku w dal ze SP Nr 1 w Dynowie,
  • III miejsce – drużyna dziewcząt w trójboju lekkoatletycznym ze SP w Zaczerniu,
  • III miejsce – drużyna dziewcząt w tenisie stołowym ze SP w Kąkolówce,
  • III miejsce – sztafeta dziewcząt w drużynowych biegach przełajowych ze SP w Zaczerniu,
  • III miejsce – Julia Bieniek w trójboju lekkoatletycznym ze SP w Zaczerniu,
  • III miejsce – Izabela Jachymek w gimnastyce ze SP w Boguchwale,
  • III miejsce – Jakub Jasiewicz w gimnastyce ze SP w Malawie.
    1. w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej:

  • I miejsce – Monika Gomółka w skoku wzwyż ze SP w Zaczerniu,
  • II miejsce – sztafeta chłopców w drużynowych biegach przełajowych ze SP Nr 1 w Dynowie,
  • III miejsce – drużyna chłopców w unihokeju ze SP w Nowej Wsi,
  • III miejsce – drużyna chłopców w sztafetowych biegach przełajowych ze SP Nr 1 w Dynowie,
  • III miejsce – Gabriela Sikora w skoku wzwyż ze SP w Zaczerniu,
  • III miejsce – Mikołaj Strojek w pływaniu na 50 m stylem dowolnym ze SP w Głogowie Młp.,
  • III miejsce – Dawid Kostecki w skoku wzwyż ze SP w Zaczerniu.
    1. w Licealiadzie:

  • I miejsce – drużyna dziewcząt w unihokeju z ZSZ w Dynowie.
  • III miejsce – sztafeta chłopców w drużynowych biegach przełajowych z ZSZ w Dynowie.

 

Nagrody medalistom i wyróżnionym wręczali: Pan Marek Sitarz, Wicestarosta Rzeszowski, Pani Sylwia Niemiec, prezes Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Rzeszowie oraz Pan Jacek Piekiełek, wiceprezes Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Rzeszowie.

Uhonorowano nauczycieli wychowania fizycznego i trenerów za działalność na rzecz rozwoju kultury fizycznej w środowisku szkolnym w Powiecie Rzeszowskim w roku szkolnym 2018/2019. Nagrody i dyplomy otrzymali:

  1. Pani Sylwia Niemiec – prezes PSZS,
  2. Pan Jacek Piekiełek – wiceprezes PSZS,
  3. Pan Zbigniew Przygórzewski – Powiatowy Organizator Sportu,
  4. Pan Tadeusz Bazan (SP Sokołów Młp.),
  5. Pan Grzegorz Bielec (Szkoła Podstawowa w Malawie),
  6. Pani Małgorzata Bolko (ZS w Kamieniu),
  7. Pan Damian Chudzikiewicz (SP Nr 1 w Dynowie),
  8. Pan Paweł Gierula (ZSZ w Dynowie),
  9. Pan Andrzej Jemioła (SP w Kąkolówce),
  10. Pan Bogdan Jeż (SP w Głogowie Młp.),
  11. Pan Tomasz Korzenny (SP Nr 1 w Trzebosi),
  12. Pani Beata Ludera (SP w Boguchwale),
  13. Pan Dariusz Mazur (SP w Dynowie),
  14. Pan Mariusz Michalczyk (SP w Trzebownisku),
  15. Pan Bogusław Mularski (SP w Głogowie Młp.),
  16. Pan Michał Padwiński (SP w Głogowie Młp.),
  17. Pan Daniel Pająk (ZSTW w Trzcianie),
  18. Pan Marek Paściak (ZSZ w Dynowie),
  19. Pan Bogdan Peszek (LO w Dynowie),
  20. Pan Krzysztof Płonka (SP w Nowej Wsi),
  21. Pani Krystyna Pustelak (SP w Nowej Wsi),
  22. Pan Paweł Rokita (SP w Straszydlu),
  23. Pan Michał Stelmach (SP Nr 2 w Stobiernej),
  24. Pan Waldemar Szymański (SP w Zaczerniu),
  25. Pan Radosław Telega (SP Nr 1 w Dynowie),
  26. Pan Grzegorz Złotek (SP w Zaczerniu).

 

Wręczono nagrody i dyplomy szkołom, które wśród szkół Powiatu Rzeszowskiego zajęły miejsca medalowe.

  1. w Igrzyskach Dzieci:

  • Szkoła Podstawowa w Zaczerniu (I miejsce),
  • Szkoła Podstawowa Nr 1 w Dynowie (II miejsce),
  • Szkoła Podstawowa w Trzebownisku (III miejsce).
  1. w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej:

  • Szkoła Podstawowa Nr 1 w Dynowie (I miejsce),
  • Szkoła Podstawowa w Zaczerniu (II miejsce),
  • Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi (III miejsce).
  1. w Licealiadzie:

  • Zespół Szkół Zawodowych w Dynowie (I miejsce),
  • Liceum Ogólnokształcące w Dynowie (II miejsce),
  • Zespół Szkół Techniczno-Weterynaryjnych w Trzcianie (III miejsce).

Uhonorowano gminy, które wśród gmin Powiatu Rzeszowskiego zajęły miejsca medalowe w rozgrywkach Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej:

  • Gminę Trzebownisko (I miejsce).
  • Miasto Dynów (II miejsce),
  • Gminę Sokołów Młp. (III miejsce).

Wręczono podziękowania szkołom, które szczególnie aktywnie włączyły się we współorganizację rozgrywek Szkolnego Związku Sportowego na terenie Powiatu Rzeszowskiego:

  • Szkoła Podstawowa w Błażowej,
  • Szkoła Podstawowa Nr 1 w Dynowie,
  • Liceum Ogólnokształcące w Dynowie,
  • Szkoła Podstawowa w Głogowie Małopolskim,
  • Zespół Szkół w Kamieniu,
  • Szkoła Podstawowa w Krasnem,
  • Zespół Szkół w Malawie,
  • Szkoła Podstawowa w Sokołowie Młp.,
  • Zespół Szkół w Tyczynie.

Ponadto wręczono okolicznościowe wyróżnienia z okazji 20-lecia Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Rzeszowie dla inicjatorów założenia stowarzyszenia w 1999 r.:

  • Pan Wacław Kuziara,
  • Pan Zbigniew Przygórzewski,
  • Pan Marek Sitarz,
  • Pan Wiesław Sondej.
  • PODSUMOWANIE WSPÓŁZAWODNICTWA SPORTOWEGO  DZIECI I MŁODZIEŻY
  • PODSUMOWANIE WSPÓŁZAWODNICTWA SPORTOWEGO  DZIECI I MŁODZIEŻY
  • PODSUMOWANIE WSPÓŁZAWODNICTWA SPORTOWEGO  DZIECI I MŁODZIEŻY
  • PODSUMOWANIE WSPÓŁZAWODNICTWA SPORTOWEGO  DZIECI I MŁODZIEŻY
  • PODSUMOWANIE WSPÓŁZAWODNICTWA SPORTOWEGO  DZIECI I MŁODZIEŻY
  • PODSUMOWANIE WSPÓŁZAWODNICTWA SPORTOWEGO  DZIECI I MŁODZIEŻY
  • PODSUMOWANIE WSPÓŁZAWODNICTWA SPORTOWEGO  DZIECI I MŁODZIEŻY
  • PODSUMOWANIE WSPÓŁZAWODNICTWA SPORTOWEGO  DZIECI I MŁODZIEŻY
  • PODSUMOWANIE WSPÓŁZAWODNICTWA SPORTOWEGO  DZIECI I MŁODZIEŻY
  • PODSUMOWANIE WSPÓŁZAWODNICTWA SPORTOWEGO  DZIECI I MŁODZIEŻY
  • PODSUMOWANIE WSPÓŁZAWODNICTWA SPORTOWEGO  DZIECI I MŁODZIEŻY
  • PODSUMOWANIE WSPÓŁZAWODNICTWA SPORTOWEGO  DZIECI I MŁODZIEŻY
  • PODSUMOWANIE WSPÓŁZAWODNICTWA SPORTOWEGO  DZIECI I MŁODZIEŻY
  • PODSUMOWANIE WSPÓŁZAWODNICTWA SPORTOWEGO  DZIECI I MŁODZIEŻY
  • PODSUMOWANIE WSPÓŁZAWODNICTWA SPORTOWEGO  DZIECI I MŁODZIEŻY
  • PODSUMOWANIE WSPÓŁZAWODNICTWA SPORTOWEGO  DZIECI I MŁODZIEŻY
  • PODSUMOWANIE WSPÓŁZAWODNICTWA SPORTOWEGO  DZIECI I MŁODZIEŻY
  • PODSUMOWANIE WSPÓŁZAWODNICTWA SPORTOWEGO  DZIECI I MŁODZIEŻY
  • PODSUMOWANIE WSPÓŁZAWODNICTWA SPORTOWEGO  DZIECI I MŁODZIEŻY
  • PODSUMOWANIE WSPÓŁZAWODNICTWA SPORTOWEGO  DZIECI I MŁODZIEŻY
  • PODSUMOWANIE WSPÓŁZAWODNICTWA SPORTOWEGO  DZIECI I MŁODZIEŻY
  • PODSUMOWANIE WSPÓŁZAWODNICTWA SPORTOWEGO  DZIECI I MŁODZIEŻY
  • PODSUMOWANIE WSPÓŁZAWODNICTWA SPORTOWEGO  DZIECI I MŁODZIEŻY
  • PODSUMOWANIE WSPÓŁZAWODNICTWA SPORTOWEGO  DZIECI I MŁODZIEŻY
  • PODSUMOWANIE WSPÓŁZAWODNICTWA SPORTOWEGO  DZIECI I MŁODZIEŻY
  • PODSUMOWANIE WSPÓŁZAWODNICTWA SPORTOWEGO  DZIECI I MŁODZIEŻY
  • PODSUMOWANIE WSPÓŁZAWODNICTWA SPORTOWEGO  DZIECI I MŁODZIEŻY
  • PODSUMOWANIE WSPÓŁZAWODNICTWA SPORTOWEGO  DZIECI I MŁODZIEŻY
  • PODSUMOWANIE WSPÓŁZAWODNICTWA SPORTOWEGO  DZIECI I MŁODZIEŻY
  • PODSUMOWANIE WSPÓŁZAWODNICTWA SPORTOWEGO  DZIECI I MŁODZIEŻY
  • PODSUMOWANIE WSPÓŁZAWODNICTWA SPORTOWEGO  DZIECI I MŁODZIEŻY
  • PODSUMOWANIE WSPÓŁZAWODNICTWA SPORTOWEGO  DZIECI I MŁODZIEŻY
  • PODSUMOWANIE WSPÓŁZAWODNICTWA SPORTOWEGO  DZIECI I MŁODZIEŻY
  • PODSUMOWANIE WSPÓŁZAWODNICTWA SPORTOWEGO  DZIECI I MŁODZIEŻY
  • PODSUMOWANIE WSPÓŁZAWODNICTWA SPORTOWEGO  DZIECI I MŁODZIEŻY
  • PODSUMOWANIE WSPÓŁZAWODNICTWA SPORTOWEGO  DZIECI I MŁODZIEŻY
  • PODSUMOWANIE WSPÓŁZAWODNICTWA SPORTOWEGO  DZIECI I MŁODZIEŻY
  • PODSUMOWANIE WSPÓŁZAWODNICTWA SPORTOWEGO  DZIECI I MŁODZIEŻY
  • PODSUMOWANIE WSPÓŁZAWODNICTWA SPORTOWEGO  DZIECI I MŁODZIEŻY
  • PODSUMOWANIE WSPÓŁZAWODNICTWA SPORTOWEGO  DZIECI I MŁODZIEŻY
  • PODSUMOWANIE WSPÓŁZAWODNICTWA SPORTOWEGO  DZIECI I MŁODZIEŻY
  • PODSUMOWANIE WSPÓŁZAWODNICTWA SPORTOWEGO  DZIECI I MŁODZIEŻY
  • PODSUMOWANIE WSPÓŁZAWODNICTWA SPORTOWEGO  DZIECI I MŁODZIEŻY
  • PODSUMOWANIE WSPÓŁZAWODNICTWA SPORTOWEGO  DZIECI I MŁODZIEŻY
  • PODSUMOWANIE WSPÓŁZAWODNICTWA SPORTOWEGO  DZIECI I MŁODZIEŻY
  • PODSUMOWANIE WSPÓŁZAWODNICTWA SPORTOWEGO  DZIECI I MŁODZIEŻY

Polecamy

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Zamknij informację o plikach Cookies
Oddaj 1 procent swojego podatku
Podaruj 1 procent siebie