„Pogranicze dawniej i dziś”

15.05.2019 r.

Serdecznie zapraszamy w najbliższą niedzielę do Tyczyna na otwarty piknik historyczny organizowany w ramach projektu „Promocja dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego pogranicza wśród młodzieży”.

Otwarte imprezy plenerowe - „Pogranicze dawniej i dziś” to działanie w ramach projektu „Promocja dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego pogranicza wśród młodzieży” realizowanego przez Powiat Rzeszowski wraz z miastem Svidnik na Słowacji. W trakcie dwóch imprez (zorganizowanych w Tyczynie oraz Svidniku na Słowacji) uczestnicy będą mogli zapoznać się z historycznymi i aktualnymi fotografiami oraz filmami prezentującymi powiat rzeszowski i okres Presov. Zaprezentowane zostaną również regionalne stroje i wyposażenie wojskowe. Będzie można spróbować tradycyjnych potraw regionalnych z ostatniego stulecia, a także obejrzeć prezentacje przygotowane przez lokalne grupy rekonstrukcyjne. Prezentacja uzupełniona zostanie porównawczymi danymi statystycznymi oraz wystawą dawnych regionalnych strojów i wyposażenia wojskowego.

Termin i miejsce pierwszej imprezy to 19 maja – Tyczyn.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!