Posiedzenie Powiatowej Rady Rynku Pracy w Rzeszowie

12.02.2020 r.

10 lutego 2020 r. w Powiatowym Urzędzie Pracy w Rzeszowie odbyło się pierwsze w tym roku posiedzenie Powiatowej Rady Rynku Pracy w Rzeszowie, pod przewodnictwem Pani Lucyny Sokołowskiej.

Powiatowa Rada Rynku Pracy w Rzeszowie jest organem opiniodawczo-doradczym Starosty Rzeszowskiego – Józefa Jodłowskiego, który sprawuje zwierzchnictwo nad Powiatowym Urzędem Pracy w Rzeszowie.

Podczas obrad rozpatrzono wiele istotnych z punktu widzenia lokalnego rynku pracy zagadnień. Do jednych z najważniejszych należało podsumowanie działalności Powiatowego Urzędu Pracy w Rzeszowie za 2019 rok i racjonalności gospodarki środkami Funduszu Pracy w roku ubiegłym. Przedmiotem obrad było również zaopiniowanie planu szkoleń na 2020 rok dla osób bezrobotnych i poszukujących pracy zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Rzeszowie oraz podjęcie uchwały w sprawie umorzenia nienależnie pobranego świadczenia.

Posiedzenie było także okazją do omówienia najważniejszych planów na rok bieżący.

Posiedzeniu Przewodniczyła Pani Lucna Sokołowska - Członek Zarządu Powiatu Rzeszowskiego. Ze strony PUP w Rzeszowie w spotkaniu uczestniczyli: Grażyna Żuchowska - Zastępca Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Rzeszowie oraz Barbara Żyga i Halina Para.