Potencjalni inwestorzy na „Dworzysku” spotkali się ze Starostą Rzeszowskim

08.11.2019 r.

Przedstawiciele firm zainteresowanych inwestowaniem na terenie Parku Naukowo Technologicznego „Rzeszów-Dworzysko” spotkali się podczas śniadania biznesowego ze Starostą Rzeszowskim Józefem Jodłowskim.

Spotkanie dotyczyło omówienia ważnych kwestii związanych z inwestowanie na terenie Parku, a także miało na celu przedstawienie zalet jakie daje PNT „Rzeszów – Dworzysko”.

Park Naukowo-Technologiczny „Rzeszów-Dworzysko” to obecnie najbardziej atrakcyjne miejsce do inwestowania na terenie Rzeszowa i Powiatu Rzeszowskiego. Inwestorzy mają do dyspozycji w pełni uzbrojone tereny o powierzchni 83,42 ha. Działający tam inwestorzy mogą korzystać z ulg podatkowych zarówno w podatku dochodowym jak i w podatku od nieruchomości ponieważ Park znajduje się na terenie SSE Euro – Park Mielec. Do tej pory zainwestowało w nim 14 firm.

Kolejnych chętnych również nie brakuje stąd spotkanie starosty oraz dyrekcji PNT z przedstawicielami firm działającymi między innymi w branży lotniczej, motoryzacyjnej, budowlanej, chemicznej, meblarskiej - Spotkanie było bardzo konstruktywne i owocne, wyjaśniliśmy wszystkie kwestie nurtujące inwestorów. Jestem pewien, że w niedalekiej przyszłości będziemy mogli ogłosić kolejne znane firmy, które zadomowią się na stworzonym przez Powiat Rzeszowski obszarze inwestycyjnym, co będzie miało przełożenie na miejsca pracy dla mieszkańców naszego regionu –mówi Józef Jodłowski Starosta Rzeszowski.

PNT „Rzeszów Dworzysko” nazywany jest sercem gospodarczym regionu. Do tej pory w firmach, które tam zainwestowały znalazło zatrudnienie ponad pół tysiąca mieszkańców zaś całkowita wartość planowanych inwestycji wynosi 220 687 943 zł brutto.

• Potencjalni inwestorzy na „Dworzysku” spotkali się ze Starostą Rzeszowskim