"Promocja aktywności w środowisku dzieci i młodzieży"

03.04.2019 r.

W dniu 27.03.2019 r. w Hotelu Ambasadorskim w Rzeszowie odbyła się konferencja w ramach projektu realizowanego przez Powiat Rzeszowski wraz z miastem Svidnik na Słowacji.

W dniu 27.03.2019 r. w Hotelu Ambasadorskim w Rzeszowie odbyła się konferencja w ramach projektu „Promocja dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego pogranicza wśród młodzieży” realizowanego przez Powiat Rzeszowski wraz z miastem Svidnik na Słowacji.

Goście mogli posłuchać licznych wykładów i prelekcji:

Na konferencji obecny był Starosta Rzeszowski Józef Jodłowski wraz z Wicestarostą Markiem Sitarzem oraz Skarbnikiem Powiatu Rzeszowskiego Danutą Gargała. Wśród zaproszonych gości znalazli się Małgorzata Rauch Podkarpacki Kurator Oświaty, insp. Bogusław Kania Komendant Miejski Policji w Rzeszowie, a także wójtowie i burmistrzowie powiatu rzeszowskiego oraz liczni przedstawiciele oświaty z Polski i Słowacji.

• „Profilaktyka uzależnień – skuteczność programów profilaktycznych”Katarzyna Bukała – psycholog, psychoterapeuta, realizator programów profilaktycznych

• „Cyberprzemoc - opis zjawiska i aspekty prawne”  - mł. asp. Jerzy Ossoliński – koordynator policyjnych działań profilaktycznych na terenie woj. podkarpackiego, odpowiedzialny m. in. za wdrożenie programu profilaktycznego "Cyberbezpieczni"

• „Turystyczne Drogi i Bezdroża – nowe trendy w turystyce dzieci i młodzieży”Łukasz Mróz - doktor nauk o Ziemi, w zakresie geografii, wykładowca i nauczyciel akademicki

• „Z Tarnicy na Mount Everest – pasje życiowe jako czynnik rozwoju osobowości dzieci i młodzieży”Łukasz Łagożny himalaista, autor książki „Jak długa jest noc”