ROCZNICA POWSTANIA NIEZALEŻNEGO SAMORZĄDOWEGO ZWIĄZKU ZAWODOWEGO „SOLIDARNOŚĆ”

02.09.2019 r.

31 sierpnia minęła kolejna rocznica powstania NSZZ „Solidarność”, związku zawodowego, który powstał na podstawie porozumień sierpniowych po strajkach z lata 1980 roku dla obrony praw pracowniczych.

Rocznicę powstania NSZZ „Solidarność” uczczono mszą świętą w Kościele Farnym w Rzeszowie. Powiat Rzeszowski podczas uroczystości reprezentował Starosta Rzeszowski Józef Jodłowski, Wicestarosta Marek Sitarz oraz Przewodniczący Rady Powiatu Tomasz Wojton. Uroczystość zakończyła się pod krzyżem misyjnym pod którym zapalono znicze, złożono kwiaty oraz odmówiono modlitwę za Ojczyznę i za tych którzy oddali za nią życie.

• ROCZNICA POWSTANIA NIEZALEŻNEGO SAMORZĄDOWEGO ZWIĄZKU ZAWODOWEGO „SOLIDARNOŚĆ”