Spotkanie profilaktyczno - edukacyjne „W rodzinie siła”

05.07.2019 r.

Członek Zarządu Powiatu Rzeszowskiego Lucyna Sokołowska wzięła udział w pikniku rodzinnym w Górnie, który miał miejsce w dniu 4 lipca 2019 r.

Spotkanie skierowane było do rodzin dotkniętych lub zagrożonych przemocą z terenu powiatu rzeszowskiego, które korzystają z pomocy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Rzeszowie oraz Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Górnie. Spotkanie to jest jednym z elementów pomocy rodzinom i osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Sprzyja przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. Głównym celem takich spotkań jest zwiększenie świadomości społecznej. Służą temu działania informacyjne, profilaktyczne i edukacyjne dotyczące zagrożeń płynących z przemocy w rodzinie. Spotkania te dostarczają wiedzy na temat skutków przemocy, zapobiegania złym wzorcom w rodzinie i środowisku. Propagują także prawidłowe postawy rodzicielskie i alternatywne formy spędzania wolnego czasu w rodzinnym gronie.

• Spotkanie profilaktyczno - edukacyjne „W rodzinie siła”