Wyszukaj na stronie

Światełko pamięci

27.11.2020 r.

Radni Powiatu Rzeszowskiego wsparli akcję zbiórki zniczy na lwowskie cmentarze.

Podczas październikowej XXIV Sesji Rady Powiatu Rzeszowskiego w dniu 16.10.2020 r. Radni Powiatu powzięli inicjatywę zbiórki pieniędzy na zakup zniczy dla polskich cmentarzy na Ukrainie. Zebrane środki finansowe zostały przekazane dla parafii Wniebowzięcia NMP w Winnikach k. Lwowa. Radni wsparli parafię, gdzie znajduje się stary cmentarz z polskimi nagrobkami. Proboszczem tutejszym jest ks. Leon Salamon. Znicze zostały zapalone w dniu 02.11.2020 r. przez społeczeństwo parafialne na starych cmentarzach z polskimi nagrobkami w Czyszkach oraz Winnikach. Odmówiono także modlitwy za pochowanych tam rodaków oraz odprawiono nabożeństwa przy grobach Orląt oraz polskich księżach pochowanych w Winnikach.

Słowa podziękowania dla Andrzeja Klimczaka, prezesa rzeszowskiego oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich za pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia.

• Światełko pamięci - 2

Przeczytaj deklarację dostępności strony internetowej