Wyszukaj na stronie

SYNERGIA - Powiat Rzeszowski czeka na opinie mieszkańców

06.07.2016 r.

Z inicjatywy Zarządu Powiatu Rzeszowskiego rozpoczęły się prace nad opracowaniem Strategii Rozwoju Powiatu Rzeszowskiego na lata 2016-2023.

Opracowanie nowej strategii zakłada udział mieszkańców powiatu w jej powstawaniu.

Mieszkańcy 14 miast i gmin powiatu oraz lokalni przedsiębiorcy będą mogli wyrazić swoje oczekiwania wobec przyszłych działań samorządu powiatowego i zaproponować zgodne z ich potrzebami kierunki działań i zadania. Na początku lipca rozpoczęły się badania ankietowe prowadzone w dwóch formach. Osobiście ankieterzy pojawią się w m.in. w urzędach miast i gmin, ośrodkach zdrowia i innych miejscach publicznych. Mieszkańcy, którzy nie spotkają się z ankieterami mają możliwość odpowiedzi na zadane pytania w formie elektronicznej za pomocą formularzy na stronie internetowej. Gorąco zachęcamy do uczestnictwa w badaniu i wypełniania ankiet.

Ankieta dla mieszkańców - http://www.brainberry.pl/badania/index.php/survey/index/sid/681861/newtest/Y/lang/pl

Ankieta dla przedsiębiorców - http://www.brainberry.pl/badania/index.php/survey/index/sid/411784/newtest/Y/lang/pl

Wnioski z badań zostaną uwzględnione przez powołany do opracowania strategii zespół, którego zadaniami są: diagnoza obecnego stanu rozwoju powiatu, identyfikacja szans i zagrożeń rozwoju, wypracowanie głównych kierunków rozwoju powiatu oraz opracowanie sposobów realizacji celów. Wypracowane cele strategiczne i zadania do realizacji zostaną również poddane konsultacjom społecznym na specjalnie zorganizowanych spotkaniach we wrześniu tego roku.

Przeczytaj deklarację dostępności strony internetowej