01.04.2020 r.

W dniach 04-08.03.2020 r. odbyło się szkolenie specjalistyczne o tematyce: „Aktywizacja zawodowa osób niepełnosprawnych dla pedagogów” z terenu powiatu rzeszowskiego.

W 30 godzinnym szkoleniu wzięło udział 20 pedagogów uczniów niepełnosprawnych z terenu powiatu rzeszowskiego. Szkolenie swoim zakresem obejmowało następujące zagadnienia:

1. Przygotowanie uczniów niepełnosprawnych do podjęcia pracy,

2. Przygotowanie środowiska pracy do przyjęcia osoby z niepełnosprawnością,

3. Prawa osób niepełnosprawnych - pomoc prawna,

4. Praca osób niepełnosprawnych w sytuacji stresu,

5. Pomoc psychologiczno-pedagogiczna podczas pracy,

6. Informacje o programach z których mogą skorzystać osoby z niepełnosprawnością dla poprawy ich życia - Spotkanie z przedstawicielem PFRON.

Celem działań realizowanych przez Starostwo Powiatowe w Rzeszowie jest zwiększenie wiedzy kadry pedagogicznej w zakresie pomocy uczniom niepełnosprawnym w przystosowaniu się do możliwie jak najbardziej samodzielnego funkcjonowania w społeczeństwie a tym samym przygotowaniu do rynku pracy osób niepełnosprawnych.

Szkolenie realizowane było w ramach projektu nr INT/EK/KAR/3/II/A/0178 pt. „Zwiększenie wiedzy i wymiana dobrych praktyk pedagogów uczniów niepełnosprawnych pogranicza polsko-słowackiego.”

• Szkolenie specjalistyczne o tematyce: „Aktywizacja zawodowa osób niepełnosprawnych dla pedagogów”

Przeczytaj deklarację dostępności strony internetowej