VII edycja Dni Kultury Ludowej „Rośnie jak na drożdżach…”

03.07.2019 r.

3 lipca 2019 r. odbyły się Dni Kultury Ludowej, w których uczestniczyli Członkowie Zarządu: Lucyna Sokołowska i Jan Sieńko, Skarbnik Powiatu - Danuta Gargała oraz przedstawiciele jednostek powiatu.

Impreza odbyła się na terenie Domu Pomocy Społecznej w Górnie, a jej motywem przewodnim było hasło „Rośnie jak na drożdżach …”. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Wsparcia Domu Pomocy Społecznej w Górnie. Uczestników VII już edycji przywitał dyrektor placówki Józef Kiełb, który podziękował wszystkim za przybycie oraz za pomoc w organizacji tego przedsięwzięcia. Wśród zaproszonych gości był Stanisław Ożóg Europoseł oraz Jerzy Jęczmienionka Dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie.

Dni Kultury Ludowej w Górnie to cyklicznie organizowana impreza skierowana do mieszkańców domów pomocy społecznej z terenu województwa podkarpackiego. Wydarzenie ma charakter kulturalno – sportowy, a jego celem jest wspieranie i aktywizowanie podopiecznych placówek pomocy społecznej. Uczestnicy spotkania mieli możliwość wzięcia udziału w licznych zabawach i konkursach.

• VII edycja Dni Kultury Ludowej „Rośnie jak na drożdżach…”