Wizyta studyjna w szkole Spišská Nová Ves na Słowacji

15.10.2019 r.

Starostwo Powiatowe w Rzeszowie zaprasza wszystkich pedagogów uczniów niepełnosprawnych z terenu powiatu rzeszowskiego do udziału w trzydniowej wizycie studyjnej w szkole Spišská Nová Ves na Słowacji.

Wizyta odbędzie się w dniach 06-08.11.2019 r. Planuje się poznanie placówki, metod, form i treści kształcenia oraz rehabilitacji i terapii, a także systemu kształcenia specjalnego w Słowacji oraz indywidualną ścieżkę edukacji ucznia niepełnosprawnego intelektualnie. W obszarze zainteresowań będzie również przygotowanie w/w uczniów do aktywności w dorosłym życiu ze szczególnym uwzględnieniem wchodzenia na rynek pracy. Poznanie systemu wspierania osób niepełnosprawnych po skończonej edukacji. Podczas pobytu nauczyciele będą uczestniczyć jako obserwatorzy w lekcjach w klasach przygotowujących do pracy, spotkają się z pedagogami ze Słowacji celem wymiany doświadczeń. Udział w tym zadaniu weźmie 20 pedagogów powiatu rzeszowskiego.

Warunkiem uczestnictwa pedagogów uczniów niepełnosprawnych jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego i przesłanie go na adres e-mail: oswiata@powiat.rzeszow.pl lub na adres Starostwo Powiatowe w Rzeszowie ul. Grunwaldzka 15, 35-959 Rzeszów. Ilość miejsc jest ograniczona do 20 osób i decyduje kolejność zgłoszeń.

Wizyta studyjna realizowana jest w ramach projektu „Zwiększenie wiedzy i wymiana dobrych praktyk pedagogów uczniów niepełnosprawnych pogranicza polsko-słowackiego.” INT/EK/KAR/3/II/A/0178.

Formularz zgłoszeniowy w załączniku